Panele fotowoltaiczne

Markowe panele fotowoltaiczne, wysoka jakość i długa żywotność

<>

Posiadamy w ofercie panele do różnego rodzaju przeznaczenia. W zależności od celu do jakiego mają zostać użyte, posiadają one różniące się od siebie parametry, konstrukcje, użyte materiały oraz charakterystyki pracy.

Panele polikrystaliczne to rozwiązanie tanie ze względu na zastosowaną technologię produkcji, którą wyróżnia niski poziom skomplikowania. Cechą charakterystyczną tych urządzeń jest niebieskie ogniwo. Panele polikrystaliczne posiadają niską sprawność w porównaniu do paneli monokrystalicznych i tym samym niższą moc w przeliczeniu na jeden panel. Z tego też powodu, panele te idealnie nadają się na małe instalacje o mocy do 1 kW, instalacje doświadczalne i testowe. Średnia moc paneli polikrystalicznych to około 280 - 320 W.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są panele monokrystaliczne. Charakteryzuje je wysoka sprawność i co za tym idzie, duża moc w przeliczeniu na powierzchnię panela. Moduły fotowoltaiczne tego typu posiadają moc nawet na poziomie 400 - 450 W, co sprawia, że ogranicza się do minimum powierzchnię przeznaczoną pod montaż. Ze względu na walory wizualne, panele dzieli się ze względu na kolor ramy oraz folii umieszczanej pod ogniwami. Na rynku dostępne są panele z ramą w kolorze srebrnym lub czarnym oraz z folia również w tych dwóch kolorach. Panele posiadające czarną ramę oraz czarną folię przyjęły określenie paneli full black. Istnieje kilka technologii produkcji i pozyskiwania energii elektrycznej z panel. Aby się z nimi zapoznać, zapraszamy do naszego poradnika. Panel monokrystaliczny idealne nadaje się do dowolnych instalacji powyżej 1 kW.

Oferujemy bezpłatne doradztwo techniczne związane z doborem i montażem paneli fotowoltaicznych.